Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Kormányok jöttek, mentek, de sem a TASZ értékrendszere, sem adománygyűjtő szabályai, sem pedig ellenőrző (watchdog) tevékenységei nem változtak: számon kérjük a mindenkori hatalmon a polgárok szabadságjogainak indokolatlan korlátozását.
„Frissítsük fel egy kicsit a kormánypárti sajtó emlékezetét!
Az egyik támogatónk a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvány (OSF), ami a ’90-es évek óta támogatja programjainkat. Az OSF akkor is fő támogatóink közé tartozott, amikor a miniszterelnököt Gyurcsány Ferencnek hívták, és a TASZ rendőrség által elkövetett tömeges jogsértések áldozatainak nyújtott jogi segítséget és képviseletet a 2006-os őszi tüntetések során. Amikor kemény és határozott hangon ítéltük el a gumilövedékeket és a hatósági önkény egyéb módszereit. Érdekes módon azon párt politikusai, amely »Magyarország ellen folytatott lejáratókampánynak« minősíti, hogy nemzetközi fórumokon kritizáljuk a kormányzatot a jogállam leépítése miatt, akkoriban a mi állásfoglalásainkat lobogtatták Brüsszelben és Strasbourgban. A Soros nevével fémjelzett alapítvány akkor is pénzelt bennünket, amikor a miniszterelnököt Bajnai Gordonnak hívták, és mi kampányt indítottunk a sávolyi motorpálya állami támogatásáról döntő kormányülés jegyzőkönyvének nyilvánosságra hozataláért. Már akkor is azzal vádoltak meg minket, hogy meg akarjuk torpedózni a magyar gazdaság fejlődését – holott egyetlen célunk akkor is az volt, hogy az adófizetők pénzéből, kormányzati részvétellel megvalósuló beruházások transzparensek, szakmailag feddhetetlenek legyenek.
Most, amikor a miniszterelnököt Orbán Viktornak hívják, a TASZ ugyanazon értékek mentén, ugyanazon célok érdekében küzd, mint húsz éves fennállása óta mindig. A TASZ emberi jogok iránti elkötelezettsége nem változik meg egy kormányváltás miatt. És nem változik az sem, hogy a mindenkori kormány és annak holdudvara megpróbál befeketíteni minket. Ez is azt jelzi, hogy a szabad sajtóhoz hasonlóan a jogvédő szervezetek, mint a TASZ, fontos elemei a mindenkori hatalom ellenőrzésének, és akkor is emlékeztetnek a demokrácia alapértékeire, amikor éppen kényelmes lenne inkább elfelejteni és félrerakni őket.”